POBIERZ PREZENTACJĘ / OFERTĘ
  • pl
  • en

Late Art

Late Art

Dla bardziej wymagających miłośników kawy, którzy cenią sobie zarówno wrażenia estetyczne jak smakowe powstało Latte Art czyli sztuka malowania pięknych i intrygujących wzorów idealnie spienionym mlekiem na piance espresso lub cappuccino.

Motywy, które powstają jako Latte Art to wytwór nieograniczonej wyobraźni malującego, od klasycznych rozetek, tulipanów, serduszek po bardziej skomplikowane i wymagające większej wprawy postacie z bajek, krajobrazy, ornamenty. Aby wzorek na piance espresso był zadowalający, jedną z najważniejszych rzeczy jest mleko, którego nie wolno przegrzać (temperatura powinna wzrosnąć podczas spieniania dyszą spieniającą od ekspresu do 65-70 stopni Celsjusza), ani za bardzo napowietrzyć, ponieważ pękające pęcherzyki powietrza, za rzadka lub za gęsta mleczna pianka mogą nam zaburzyć proces malowania wzoru. Przed spienianiem należy tłuste mleko możliwie jak najbardziej schłodzić dzięki czemu pianka będzie bardziej aksamitna poprzez wydłużony czas pienienia. Przygotowujemy również dzbanuszek który też schładzamy, do niego nalejemy odpowiednią porcję mleka na jedną filiżankę kawy. Pianka powinna mieć konsystencję lekkiego jogurtu, jeśli pojawiły się bąbelki powietrza należy energicznie „zakręcić” spienionym mlekiem do czasu uzyskania gładkiej, aksamitnej i jednolitej konsystencji.

Warte podkreślenia jest to, że aby wzór ładnie się utrzymywał espresso powinno być zaparzone z dobrej jakości kawy, mocne oraz charakteryzowało się gładką cremą (wyśmienity wybór kaw znajdziecie w naszym sklepie CoffeeNation) Tajemnice malowania Latte Art znają najlepsi bariści, idealne wzory wymagają doświadczenia i pracy, jednak każdy z nich z pewnością zaczynał kiedyś od swojej pierwszej rozetki czy serduszka, dlatego jeśli macie ochotę na odrobinę szaleństwa nad filiżanką kawy zacznijcie już dziś!

(więcej...)
Top